Проведено тренінг з дисципліни «Моніторинг довкілля» на базі лабораторії екотоксикології і біоіндикації

4  листопада 2022 року старшим викладачем кафедри екології та охорони здоров’я ЗУНУ Тетяною Андрусишин з інформаційною підтримкою доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін ТНПУ ім. В. Гнатюка Василя Васильовича Грубінка на базі лабораторії екотоксикології і біоіндикації у групі ЕКОЛ-31 було проведено тренінг з дисципліни «Моніторинг довкілля».

Під час тренінгу студенти дізналися про напрями вирішення окремих завдань екологічного моніторингу на локальному та регіональному рівнях. Також студенти ознайомилися з методикою вирощування Хлорели вульгаріс(Chlorella vulgaris) – представника зелених водоростей, яка є  ефективним органічним засобом боротьби з синьо-зеленими водоростями, що спрямований на поліпшення якості водного середовища та використовується з середини XX сторіччя для очищення води. На сучасному етапі інноваційним підходом, який значно дозволяє знизити рівень забруднення водойм та покращити органолептичні властивості води, є біоремедіація водойм суспензією хлорели, яка основана на альголізації водойм планктонними штамами зеленої мікроводорості Chlorella vulgaris. Технологія заснована на біологічних властивостях живої планктонної хлорели пригнічувати дію синьо-зелених водоростей (ціанобактерій). Хлорела проявляє природну конкуренцію та здатна впливати на витіснення синьо-зелених водоростей з водойм, а також ліквідує наслідки «цвітіння»: очищує воду, насичує її киснем, відновлює популяцію фіто- та зоопланктону. Отримана інформація може бути використана студентами в процесі написання комплексних практичних індивідуальних завдань та кваліфікаційних робіт, а в подальшому – практикуючими екологами.